O historii klubu

Sportovně střelecký klub Čelákovice vznikl v roce 1990 jako nástupnická organizace Střeleckého oddílu ZO Svazarm Čelákovice. Současně se klub stal součástí Československého střeleckého svazu.

Svazarm poskytoval zázemí pro sportovní činnost svých členů od roku 1951. V letech 1978 -1979 byly postaveny, tehdejšími členy v rámci takzvaných akcí „Z“, objekty střelnice v místě bývalého dobývacího prostoru cihlářské hlíny.

Členové klubu se pravidelně zúčastňovali střeleckých soutěží organizovaných pod ČSS. 

V roce 2007 se klub zaregistroval v Asociaci praktické střelby ČR (od roku 2016 přejmenována na Asociace sportovní dynamické střelby ČR) a stal se její součástí. Střelnice byla několikrát místem závodů Českého poháru. Část členů se věnuje tomuto druhu sportovní střelby dle pravidel IPSC a účastní se závodů v ČR i v zahraničí.

Několik členů klubu se podílelo na vzniku úspěšné střelecké soutěže nazvané Lidová Obranná střelba – LOS, která je organizována pod záštitou spolku LEX – sdružení pro ochranu práv majitelů zbraní, z.s. Od roku 2007 se pořádají tyto střelecké závody LOS v Čelákovicích pravidelně včetně Mistrovství ČR.

Od roku 2016 klub ve spolupráci s Městským domem dětí a mládeže Čelákovice založil střelecký kroužek pro děti.

Stránky Sportovně střeleckého klubu Čelákovice